Pomysk Mały 38a/77-100 Bytów.

cncserwis@spinx-group.com

693-996-816

Serwis wrzecion obrabiarek CNC

Serwis wrzecion

Serwisuj z nami

100% Serwis wrzecion obrabiarek CNC

serwis wrzecion
serwis wrzecion

SERWIS wrzecion obrabiarek 5 osiowych

Naprawa wrzecion obrabiarek pięcioosiowych polega na przywróceniu wszystkich parametrów mechanicznych i elektrycznych do stanu producenta.  Naprawa wrzecion frezerskich ma na celu kompleksowy serwis. Serwis wrzecion frezerskich trwa zazwyczaj 7-14 dni

serwis wrzecion
serwis wrzecion

regeneracja elektrowrzecioN frezarek

Regeneracja elektrowrzecion polega na przywróceniu wszystkich parametrów mechanicznych i elektrycznych oraz czujników i enkoderów do stanu producenta.  Serwis wrzeciona frezarki ma na celu kompleksowy serwis. Serwis wrzecion frezarskich trwa zazwyczaj 7-14 dni

Więcej w grupie SpinX – wejdź

serwis wrzecion
serwis wrzecion

NAPRAWA głowic wielowrzecionowych

Serwis głowic wielowrzecionowych polega na przywróceniu wszystkich parametrów mechanicznych i elektrycznych do stanu producenta.  Naprawa wrzecion ma na celu kompleksowy serwis. Serwis głowic wielowrzecionowych trwa zazwyczaj 7-14 dni

serwis wrzecion
serwis wrzecion

Naprawa wrzecion tokarskicH

Serwis wrzecion polega na przywróceniu wszystkich parametrów mechanicznych i elektrycznych do stanu producenta.  Regeneracja wrzecion tokarskich ma na celu pełną regenerację. Serwis wrzecion tokarskich trwa zazwyczaj 7-14 dni

serwis wrzecion

zarezerwuj usługę serwisu wrzeciona

telefon (+48) 693-996-816

Oto, co oferuje CNC SERWIS w zakresie serwisu wrzecion

CNC Serwis – Grupa SpinX to profesjonalna firma specjalizująca się w serwisie wrzecion i elektrowrzecion obrabiarek CNC od 2006 roku. Nasze usługi obejmują naprawęregeneracjęwyważanie oraz wiele innych działań związanych z wrzecionami. Oferujemy:

Regeneracja Wrzecion:

 • Naprawa zacisku narzędzia: Wymiana sprężyn talerzowych i łożysk.
 • Wyważanie: Wyważenie obrotowych części przed montażem.
 • Regulacja: Testowanie mechanizmu narzędzia, pomiar wysuwu trzpienia i siły zaciągu narzędzia.
 • Czyszczenie: Usuwanie zanieczyszczeń, opiłków i innych substancji.
 • Naprawa osi: Przywracanie pełnej funkcjonalności wrzeciona w przypadku uszkodzeń osi.
 • Regeneracja stożka: Szlifowanie stożka w celu uzyskania prawidłowej powierzchni i geometrii.

Korzyści z Regeneracji Wrzecion:

 • Wydajność: Pomaga utrzymać wysoką wydajność maszyny.
 • Trwałość: Zwiększa trwałość wrzecion, redukując koszty związane z częstą wymianą.
 • Dokładność: Przywraca oryginalne parametry techniczne wrzecion, utrzymując precyzję obróbki.
 • Oszczędność czasu i kosztów: Regeneracja jest często tańszą opcją niż zakup nowego wrzeciona.

Gwarancja Serwisowa:

 • Każda naprawa wrzeciona, elektrowrzeciona lub głowicy CNC jest objęta gwarancją serwisową.
 • Regenerowane urządzenia nie odbiegają jakością od nowych.

Jak wykonywana jest naprawa wrzeciona?

 Nasz serwis wrzecion przeprowadza regenerację i naprawę wrzecion wielu marek i producentów obrabiarek. Naprawa wrzecion polega na przywróceniu parametrów funkcyjnych elektrowrzeciona doprowadzając do stanu prawidłowego działania.

Regeneracja elektrowrzecion wygląda w następujący sposób: demontaż uszkodzonych części wraz z analizą jej uszkodzeń oraz skalkulowanie kosztów naprawy; pomiar poszczególnych części składowych: kontrola czy wymiary części odpowiadają zadanym tolerancjom; statyczne i dynamiczne wyważanie wszystkich obrotowych części przed montażem

W skład regeneracji wrzeciona wchodzi wymiana zacisku narzędzia, sprężyn talerzowych oraz kompletu serwisowego łożysk, Na koniec serwisu następuje wyważenie dynamiczne i statyczne wszystkich obracających się elementów wrzeciona.

Serwis wrzeciona trwa zazwyczaj kilka dni i odbywa się zakładach grupy SpinX w Pomysku Małym k/ Bytowa. 

Naprawiamy wrzeciona wszystkich producentów. HOMAG, BALESTRINI, BIESSE, HSD, SCM, HITECO, OMLAT, KIMLA, KESSLER, STARRAG, MORI SEIKI, OKUMA, RECKERT, HECKERT, WEISS, FISHER, STEP-TEC, KRESS, CYTEC, IBAG, SKF, OTT-JAKOB, HARDINGE, ELUMATEC, IMA, ELTE, HERMLE, CMS, HURON, DIEBOLD, GMN, DMG, DOSAN, FAG, FADAL, HELLER, HURCO, HAAS, KOVOSVIT, Giordano Colombo i innych. 

serwis wrzecion

Naprawiamy kompletne głowice od maszyn 5 osiowych. Mamy doświadczenie w kasowaniu luzów, likwidacji wycieków, wymianie łożysk ceramicznych wrzeciona.

Regeneracja głowic pięcioosiowych wymaga ogromnej wiedzy i zaangażowania oraz doświadczenia.

Pomagamy swoim Klientom w demontażu głowicy jak i montażu oraz w ustawieniu geometrii. Serwis elektrowrzecion maszyn pięcioosiowych wykonujemy w terminie od 7 do 14 dni roboczych.

Jakie łożyska instalujemy we wrzecionach?

Instalujemy łożyska zalecane przez producenta. Montujemy wyłącznie oryginalne łożyska parowane specjalnie w procesie ich produkcji.

Nie stosujemy łożysk do uniwersalnego parowania ponieważ nie spełniają one kryteriów jakich nasza firma przestrzega.

Dla kogo jest nasz serwis?

Nasze usługi serwisowe kierowane są do firm które posiadają obrabiarki CNC do drewna, kamienia czy szkła oraz maszyny do obróbki metalu.

Nie jest istotne z której części kraju pochodzi elektrowrzeciono, ponieważ nasze usługi kierowane są właściwie do każdej firmy która posiada jedną czy więcej obrabiarek.

Więcej informacji od grupy SpinX

Grupa SpinX - CNC SERWIS Sp. z o.o. to profesjonalny serwis zajmujący się naprawą, regeneracją i wyważaniem wrzecion oraz elektrowrzecion obrabiarek CNC. Jeśli Twoje wrzeciona potrzebują serwisu, oto kilka kluczowych informacji:

Naprawa Wrzecion Obrabiarek 5-osiowych: 
Naprawa wrzecion obrabiarek pięcioosiowych polega na przywróceniu wszystkich parametrów mechanicznych i elektrycznych do stanu producenta. Serwis trwa zazwyczaj 7-14 dni1. Po regeneracji elektrowrzeciona otrzymujesz w pełni sprawne urządzenie które nie odbiega parametrami pracy od nowego. Dbając o szczegóły przywracamy pełną funkcjonalność naprawionego wrzeciona stosując najlepsze dostępne na rynku podzespoły takie jak parowane łożyska ceramiczne, tuleje podporowe, profesjonalny zestaw sprężyn mechanizmu zacisku narzędzia.

Naprawa Elektrowrzecion Frezarek: 
W przypadku elektrowrzecion frezarek, naprawa polega na przywróceniu wszystkich parametrów mechanicznych i elektrycznych, a także czujników do stanu producenta. Serwis trwa zazwyczaj 7-14 dni1. Po naszym serwisie urządzenie spełnia wszystkie wymagania jakościowe. Pracuje jak nowe, bez wibracji oraz nagrzewania. Wymieniamy wszystkie podzespoły odpowiedzialne za jego pracę które się zużywają. Remont wrzeciona jest zawsze wykonany z należytą starannością.

Regeneracja Głowic Wielowrzecionowych:
 Naprawa wiertarek wielowrzecionowych polega na przywróceniu wszystkich parametrów mechanicznych do stanu działania. Serwis głowic wielowrzecionowych również trwa zazwyczaj 7-14 dni1. Wymieniane są wszystkie łożyska, uszczelnienia oraz uszkodzone zębatki przeniesienia napędu. 

Naprawa Wrzecion Tokarskich: 
W przypadku wrzecion tokarskich, naprawa polega na przywróceniu wszystkich parametrów mechanicznych i elektrycznych do stanu producenta, ale też ustawienie odpowiedniej geometrii. Serwis trwa zazwyczaj 7-14 dni1. Szczególną uwagę zwracamy na wszelkiego rodzaju bicia osiowe i promieniowe zainstalowanych elementów przekazania napędu oraz odczytujących pozycję kątową. Jako nieliczny serwis posiadamy specjalistyczne narzędzia bez których regeneracja wrzeciona tokarskiego nie mogła by być wykonana.

CNC SERWIS z grupy SpinX jest to polski serwis wrzecion i oferuje kompleksową obsługę, a każde regenerowane wrzeciono jest dokładnie audytowane przez wyspecjalizowanych serwisantów. Działamy z indywidualnym zaangażowaniem i dbałością o szczegóły techniczne. Nasza firma posiada doświadczenie w branży CNC od 2006 roku, a po naprawie wrzeciona nie odbiegają jakością ani żywotnością od nowych maszyn12.
Nasz konik serwisowy to regeneracja wrzecion HSD, HOMAG, HITECO, ELUMATEC. Z powodzeniem zregenerujemy wrzeciono innego producenta, ponieważ w swojej historii zapisaliśmy do tej pory około 1600 zregenerowanych wrzecion!

Jeśli potrzebujesz serwisu wrzecion, skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem (+48) 693-996-816 lub napisz na adres e-mail: cncserws@spinx-group.com. Jesteśmy gotowi pomóc!

Serwis wrzeciona CNC a protokół po regeneracji

serwis wrzecion

Znaczenie protokołu serwisowego wrzeciona CNC. Serwis wrzecion CNC wymaga dokładnego przeglądu po jego regeneracji. Protokół serwisowy wykonany przez CNC Serwis Sp. z o.o. zazwyczaj zawiera szczegółowy opis uszkodzeń, wykaz wykonanych czynności serwisowych oraz wymienione części. Istotnym elementem protokołu serwisowego jest data wykonania usługi oraz podpis technika. Jako serwis wrzecion i elektrowrzecion, każdorazowo wykonujemy szczegółowy protokół. Daje to klientowi pewność, że prace zostały wykonane przez wykwalifikowaną osobę i gwarantuje, że nie pojawią się żadne problemy gwarancyjne. Wiemy iż protokoły serwisowe są często wymagane w ramach rutynowych inspekcji maszyn i urządzeń w firmach w celu zapewnienia ich prawidłowego funkcjonowania. Jako profesjonalny polski serwis wrzecion, SpinX Group konsekwentnie dostarcza kompleksowe protokoły napraw wrzecion elektrycznych, wrzecion tokarek czy wrzecion frezarek. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać sprawny serwis wrzecion CNC. Regeneracja elektrowrzeciona wymaga wsparcia profesjonalistów.

Docieranie łożysk po regeneracji wrzeciona

Docieranie wrzeciona lub elektrowrzeciona jest niezwykle istotne.

Podczas docierania należy kontrolować temperaturę w okolicy łożysk i poziom drgań wrzeciona. Temperatury w okolicy łożysk nie mogą przekraczać 45°C.

Zalecamy aby docieranie wrzeciona przeprowadził wyspecjalizowany technik.

W zależności od typu wrzeciona zaleca się przeprowadzenie docierania w następujący sposób:

 1. Załączyć wrzeciono w kierunku w prawo z prędkością 25% nominalnej przez co najmniej 30 minut.
 2. Uruchomić wrzeciono w kierunku w lewo z prędkością 50% nominalnej przez co najmniej 30 minut.
 3. Włączyć wrzeciono z prędkością 75% nominalnej przez co najmniej 30 minut.
 4. Załączyć wrzeciono z prędkością 100% nominalnej przez co najmniej 30 minut.
serwis wrzecion
94 / 100